PSD Dolj îl susţine pe L. Dragnea şi Guvernul Grindeanu
Cex-ul P.S.D Dolj a decis, prin două rezoluţii, să rămână alături de Guvernul Grindeanu şi Liviu Dragnea.
· Susținem Guvernul Sorin Grindeanu, un Guvern legitim rezultat în urma votului din 11 Decembrie 2016 și implementarea Programului de Guvernare PSD-ALDE, un program care va aduce creștere economică și bunăstare în rândul cetățenilor.
Scopul principal al guvernării PSD-ALDE este acela ca toți cetățenii să aibă oportunități egale în societate, să fie apreciați şi valorizați, să trăiască decent, demn și în bunăstare, iar nevoile lor elementare să fie satisfăcute.
· PSD Dolj își exprimă totala susținere pentru Liviu Dragnea, președintele Partidului Social Democrat . având încredere in deciziile politice ale acestuia.
Liviu Dragnea a confirmat transformarea PSD într-o forță politică social-democrată matură, bine definită identitar și ideologic în contextul politic românesc și european.
Astăzi, PSD este partidul în care românii au cea mai mare încredere si fata de care au cele mai mari speranțe si așteptări, pentru o viată mai buna. Vom guverna România și România va crește.


































