Deficitul „redus”: adevărul din spatele unei victorii fabricate

Guvernul își revendică o mare victorie: reducerea deficitului bugetar. Pe hârtie, cifrele arată mai bine. În realitate, însă, această „performanță” vezi tot »

Trump își pierde răbdarea și dă Iranului un nou ultimatum: „48 de ore până când iadul se va abate asupra lor”

Președintele american Donald Trump a emis sâmbătă un nou ultimatum de 48 de ore pentru Iran și a avertizat că vezi tot »

DIICOT: Un bărbat care lucra la campania electorală a lui Nicușor Dan, implicat în falsificarea celebrelor poze ale președintelui cu Coldea și Ponta, publicate de Lasconi

Un bărbat care a lucrat la campania electorală a lui Nicușor Dan este implicat tocmai în falsificarea pozelor în care vezi tot »

Aroganța strategică și iluzia superiorității: cazul Iranului

Există o regulă simplă în geopolitică: marile puteri nu eșuează pentru că sunt slabe, ci pentru că își înțeleg greșit vezi tot »

Deficitul scade pe hârtie. În realitate, statul cheltuie mai mult, iar contribuabilii plătesc nota

Guvernul prezintă proiectul de buget pentru 2026 drept un pas important spre „consolidarea fiscală” și reducerea deficitului bugetar. Mesajul oficial vezi tot »

 

Președintele PSD Dolj, Claudiu Manda, la Rast de Ziua Copilului

Claudiu-Manda-Rast

Preşedintele PSD Dolj, Claudiu Manda, a fost prezent astăzi, 1 iunie 2014, în comuna Rast unde a luat parte la un spectacol dedicat Zilei Copilului. Alături de primarul Iulian Silişteanu, liderul social democrat le-a transmis un mesaj tuturor părinţilor şi copiilor prezenţi în sala Căminul Cultural din Rast.

„Pentru dumneavoastră, cei care sunteţi părinţi vă doresc să vă bucuraţi de cei mici, să fie sănătoşi, să vă aducă numai bucurii. Vouă, celor mici, dar şi mai mari, vă doresc o copilărie fără griji şi să ascultaţi de părinţii voştri. Sunt părinte, am un fiu, de vârsta voastră şi ştiu cât de important este un copil în viaţa unui părinte şi de aceea vă spun tuturor celor prezenţi preţuiţi-vă părinţii , iubiţi-vă copiii. La mulţi ani!, a declarat preşedintele PSD Dolj, Claudiu Manda.”

Primarul comunei Rast, Iulian Silişteanul, i-a felicitat pe părinţi pentru efortul care îl fac zi de zi pentru copiii lor şi le-a mulţumit invitaţilor pentru prezenţa la eveniment.

„Mulţumesc invitaţilor prezenţi la acest eveniment , în special preşedintele PSD Dolj, Claudiu Manda că şi-a rupt din timpul domniei sale pentru a fi alături de noi.

Vă felicit pe dumneavoastră, părinţi pentru eforturile care le faceţi pentru copiii dumneavoastră să înveţe carte şi copiilor le doresc multă sănătate să fie fericiţi şi să ajungă oameni mari. La mulţi ani tuturor!”, a declarat primarul Iulian Silişteanu.