Lia Olguța Vasilescu: Reevaluarea lui Traian Băsescu de către Crin Antonescu este cea mai mare dezamăgire politică din 2014
“După ce, timp de trei ani, a făcut parte din Uniunea Social Liberală și s-a declarat un oponent ferm al regimului Băsescu, Crin Antonescu vine astăzi în fața celor 7,4 de milioane de români care au votat pentru demiterea președintelui și ne spune că acesta nu îi mai este adversar, ba dimpotrivă, mai nou, adversarul lui e PSD”, a declarat Lia Olguța Vasilescu.
“Este incredibil cum, după doar câteva săptămâni de când PNL s-a retras de la guvernare, Crin Antonescu vine cu un asemenea discurs, la 180 de grade față de tot ce a declarat până acum. Și e incredibil cum de nu înțelege mesajul pe care i-l transmite electoratul care plasează PNL sub PDL, peste tot în țară. Asta pentru ca, mai mult ca sigur, mulți români se întreabă dacă nu cumva planul a fost făcut cu mult timp înainte și prefer originalul și nu copia sa mai zgomotoasă”, a mai spus primarul Municipiului Craiova.
“Sunt sigură că această trecere a președintelui PNL în tabăra adversarului creează foarte multă confuzie și revoltă și îi înțeleg perfect pe cei care sunt îngrijorați de această direcție și care își caută deja o altă destinație. Sper doar că ceilalți lideri și membri PNL își vor păstra convingerea că Traian Băsescu este cea mai proasta varianta pentru România și vor continua lupta pe care au dus-o până astăzi”, conchide Olguța Vasilescu.


































